Bezpieczeństwo najmłodszych na drodze – edukacyjne spotkania mundurowych ze Szczecina

Bezpieczeństwo najmłodszych na drodze – edukacyjne spotkania mundurowych ze Szczecina

Jedna z policjantek Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zorganizowała edukacyjne spotkania z uczniami pierwszych klas, mające na celu promowanie bezpiecznego zachowania na drogach. W ramach innego projektu o nazwie „Uniwersytet malucha”, kolejna grupa przedszkolaków z Dąbia miała okazję odwiedzić i poznać pracę funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu.

W ramach tych działań 75 młodych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 42, położonej przy ulicy Hożej 25 w Szczecinie, miało możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń i wiedzy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze, w tym poprawnego przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariuszka zwróciła szczególną uwagę na znaczenie korzystania z elementów odblaskowych.

Policjantka podkreśliła także, jak ważne dla bezpieczeństwa dzieci jest używanie środków ochrony podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Dodatkowo, uczniowie mieli okazję bliżej poznać realia pracy policjanta, jego uniwersalne wyposażenie służbowe oraz sprzęt niezbędny do pełnienia codziennych obowiązków.

Program „Akademia Malucha” ma za główny cel nauczenie dzieci prawidłowych reakcji w trudnych sytuacjach, zarówno w placówkach oświatowych, jak i poza nimi. W ramach spotkania funkcjonariusze omówili z uczestnikami podstawowe zasady bezpieczeństwa, a następnie praktycznie przećwiczyli je. Dzieci miały także przyjemność poznać Komendanta Komisariatu Policji w Dąbiu. Siedząc razem przy jednym stole omówili najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem najmłodszych mieszkańców. Uczestniczące w spotkaniu dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem przekazywanymi treściami.