Zderzenie na drodze wojewódzkiej nr 142 – tragiczne skutki

Zderzenie na drodze wojewódzkiej nr 142 – tragiczne skutki

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Stargardzie zostali wezwani do interwencji na drogę wojewódzką o numerze 142, dokładnie po godzinie 07:30. Na miejscu zastali dwa rozbite samochody osobowe.

Wypadek miał miejsce na trasie znanej lokalnie jako „chociwelka”, tuż za skrzyżowaniem prowadzącym do miasta Chociwel. Z relacji internautów wynika, że to poważne zdarzenie drogowe, w odpowiedzi na które zostało wysłane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zaangażowane służby ratownicze miały pełne ręce roboty – jedna z osób wymagała reanimacji, natomiast inną trzeba było uwolnić z rozbitego pojazdu. Na miejscu były obecne dwie jednostki straży pożarnej – takie informacje przekazał nam Tomasz Kubiak, reprezentujący Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Niestety, pomimo podjętych działań, nie udało się uratować życia jednej z osób. Jak poinformowała nas asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, o godzinie 09:20, w wyniku zdarzenia zginął 72-letni mężczyzna. Droga, na której doszło do wypadku, była całkowicie zablokowana.

Następnie droga została zamknięta dla ruchu i kierowców skierowano na objazd przez Kliniska.

Ten poranek okazał się być pełen niespodzianek także na ulicach Szczecina. Po godzinie 7:00 doszło tam do kolizji z udziałem motocyklisty na Basenie Górniczym. Z kolei na ulicy Stalmacha, na wysokości marketu Biedronka, zderzyły się ciężarówka i tramwaj. Wszystkie te incydenty spowodowały znaczne utrudnienia w ruchu drogowym.