Potrójne uderzenie przestępczości drogowej: pijany, pod wpływem narkotyków i z fałszywym prawem jazdy

Potrójne uderzenie przestępczości drogowej: pijany, pod wpływem narkotyków i z fałszywym prawem jazdy

Pewnego dnia, podczas typowej kontroli drogowej w Szczecinie, funkcjonariusze policji natknęli się na samochód o podejrzanie niestabilnym torze jazdy. Po tym, jak auto zostało zatrzymane a kierujący nim mężczyzna poddany kontroli, policjanci przekonali się o szokujących faktach. Bez żadnej zwłoki, mężczyzna został eskortowany do policyjnego aresztu. Czeka go prawdopodobne spotkanie z wymiarem sprawiedliwości.

Historia ta rozpoczęła się od rutynowej kontroli trzeźwości kierowców przeprowadzanej na ulicy Gdańskiej w Szczecinie. Służby mundurowe zauważyły mężczyznę prowadzącego wynajęty samochód w sposób, który wywołał ich niepokój. Postanowili więc zatrzymać go do bliższej kontroli.

Odkryli wówczas, że 43-letni kierowca był nie tylko pod silnym działaniem alkoholu, ale także pod wpływem narkotyków. Ale to nie koniec niespodzianek. Mężczyzna przedstawił prawo jazdy wydane w innym kraju Unii Europejskiej, które wywołało w policjantach wątpliwości co do jego autentyczności.

Teraz, oprócz zarzutów dotyczących prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i narkotyków, 43-latek musi także stawić czoła oskarżeniom o posiadanie sfałszowanych dokumentów. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izby zatrzymań policji. Wkrótce usłyszy oficjalne zarzuty.

Ten artykuł opiera się na policyjnym komunikacie z dnia 26.09.2023, wydanym w Szczecinie.