22-latek z Wrocławia z narkotykami ujęty przez Straż Ochrony Kolei i Policję w Szczecinie

22-latek z Wrocławia z narkotykami ujęty przez Straż Ochrony Kolei i Policję w Szczecinie

Policjanci ze szczecińskiej Komisariatu Policji Śródmieście oraz Strażnicy Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Szczecinie, podczas patrolowania terenu dworca PKP Szczecin Główny, natknęli się na 22-letniego mężczyznę, który wyraźnie zaniepokoił się na ich widok. Urodzony we Wrocławiu mężczyzna wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, którzy podjęli decyzję o sprawdzeniu jego tożsamości i przeszukaniu go.

W trakcie legitymowania mężczyzny, funkcjonariusze sprawdzili jego dane w systemach informacyjnych. Zostało stwierdzone, że Prokuratura Rejonowa Wrocław Psie Pole poszukiwała go. Ale to nie była jedyna niespodzianka jaką przyniosło spotkanie z tym mężczyzną. Podczas przeszukania u 22-latka znaleziono woreczek zawierający zielonkawy susz roślinny oraz białe tabletki.

Dalsze badania potwierdziły, że mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki – ponad 30 gramów marihuany i opioidowy lek przeciwbólowy o nazwie oxydolor. Funkcjonariusze od razu zatrzymali mężczyznę i przetransportowali go do policyjnej celi. Teraz za posiadanie narkotyków 22-latek stanie przed sądem.