Rekrutacja do Tesli. Gigant technologiczny poszukuje pracowników ze Szczecina

Rekrutacja do Tesli. Gigant technologiczny poszukuje pracowników ze Szczecina

Firma Tesla, założona przez Elona Muska, zamierza zintensyfikować swoje działania rekrutacyjne w nadchodzącym okresie. Docelowo planuje zwiększyć liczbę pracowników w swojej ogromnej fabryce położonej niedaleko Berlina. W szczególności, Tesla ma zamiar skupić się na pozyskiwaniu pracowników z obszaru Szczecina i sąsiednich regionów.

Jak informuje lokalny portal Szczeciner, 25 października Tesla będzie prowadzić rekrutację na targach pracy organizowanych w hali Netto Arena w Szczecinie. Firma będzie tam reprezentowana przez swoje stoisko.

Podczas poprzedniej edycji tych targów, która odbyła się wiosną tego roku, swoją obecność zaznaczyła słynna marka Birkenstock. Zdobyła ona ogromne zainteresowanie mieszkańców Szczecina i okolic dzięki promocji swojego nowego zakładu produkcyjnego po stronie niemieckiej granicy. Jak opisywaliśmy w Business Insiderze, liczba potencjalnych kandydatów przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Tym razem, jednak, oczekuje się jeszcze większej frekwencji ze względu na zainteresowanie pracą w Gigafactory Tesli.

„Antycypujemy duże zainteresowanie, a także jesteśmy ciekawi, jaką ofertę przygotuje Gigafactory Berlin-Brandenburg dla mieszkańców Szczecina i okolic” – powiedział Maciej Patynowski z Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego, cytowany przez portal Szczeciner.

Fabryka Tesli pod Berlinem od dawna stara się przyciągnąć do pracy Polaków. Przy obecnym poziomie rekrutacji, liczba chętnych nie zaspokaja jednak pełni potrzeb firmy. Prawdopodobnie ma to związek z tym, że pensje oferowane w fabryce nie są spektakularne, zwłaszcza jeśli porównamy je do typowych zarobków w Niemczech.

Do tej pory, Tesla nie była aktywna w promocji swoich ofert pracy podczas dużych targów pracy w Szczecinie lub jego okolicach. Wygląda na to, że firma Musk’a zmienia swoją strategię w tym zakresie.