Nowoczesna metoda wymiany sieci wodociągowej w Szczecinie

Nowoczesna metoda wymiany sieci wodociągowej w Szczecinie

W Szczecinie, konkretnie na ulicy Bohaterów Warszawy, prowadzone są prace związane z wymianą starej sieci wodociągowej. Zostały one powierzone firmie Waste Daniel Jaworski przez lokalne władze samorządowe. Całkowity koszt inwestycji wynosi 148 000 zł netto. Przewiduje się, że zakończenie prac nastąpi do końca bieżącego miesiąca.

W ramach prowadzonych działań wykorzystywana jest metoda crackingu statycznego. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które polega na rozbijaniu starego żeliwnego wodociągu o średnicy DN 150 i jednoczesnym wprowadzaniu na jego miejsce nowych rur. Dzięki temu możliwa jest wymiana około 110-metrowego odcinka sieci, która została zamontowana w 1900 roku.

Aktualnie na ulicy Bohaterów Warszawy można zaobserwować trzy miejsca, gdzie wykonuje się te prace. Na każdym z nich widoczni są pracownicy zajmujący się tą bezwykopową metodą. Podkreśla to rzecznik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, dodając, że celem tych działań jest jak najmniejsze utrudnienie dla mieszkańców miasta.

Rzecznik prasowy ZWiK, Hanna Pieczyńska, zapewnia, że nie są planowane żadne dodatkowe utrudnienia w ruchu drogowym związane z tymi pracami. Wskazała również, że w bliskiej przyszłości Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie rozpocznie realizację kolejnego zadania pod tytułem „Remont chodników wokół skweru Doliwo-Dobrowolskiego w Szczecinie”.