Alarm chemiczny w Szczecinie. Wyciek amoniaku na terenie kolejowym

Alarm chemiczny w Szczecinie. Wyciek amoniaku na terenie kolejowym

Oficjalne ostrzeżenie dotyczące niebezpieczeństwa chemicznego zostało ogłoszone przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. Wtorkowy wieczór przyniósł informacje o potencjalnie niebezpiecznym wycieku, który miał miejsce w Szczecinie. Obecnie trwają intensywne działania mające na celu określenie szczegółów tego incydentu, a także zdefiniowanie skali zagrożenia.

Urząd Wojewódzki poinformował, że na terenie kolejowym na Wzgórzu Hetmańskim w dzielnicy Pomorzany doszło do uszkodzenia jednego z transportowanych ładunków. Jak wynika z komunikatu, doszło tam do rozszczelnienia pojemnika, w którym przechowywany był amoniak. Właśnie to spowodowało konieczność podjęcia natychmiastowych działań i poinformowania mieszkańców rejonu o potrzebie zachowania ostrożności.

Mieszkańcy zostali wezwani do schronienia się w pomieszczeniach znajdujących się na niższych piętrach budynków oraz do wyłączenia urządzeń elektrycznych i gazowych, które mogą generować otwarty płomień. Choć sytuacja jest poważna, to jednak niska siła wiatru daje powody do nadziei, ponieważ powinna ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się substancji chemicznej.

Na miejscu przebywa sześć zastępów straży pożarnej ze Szczecina, które monitorują sytuację i starają się neutralizować zagrożenie. Każda nowa informacja jest natychmiast weryfikowana.

Aktualizacja o godzinie 21:48: Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Państwową Straż Pożarną w Szczecinie, urządzenia służące do pomiarów nie wykazały emisji amoniaku.