Bezpieczeństwo najmłodszych: lekcja z policjantem w przedszkolu nr 46 w Szczecinie

Bezpieczeństwo najmłodszych: lekcja z policjantem w przedszkolu nr 46 w Szczecinie

Pewnego dnia asystent do spraw nieletnich z Komendy Policji Szczecin Niebuszewo postanowił odwiedzić Przedszkole Publiczne nr 46, które znajduje się przy ulicy Zawadzkiego 128. Ten wyjątkowy gość stał się okazją dla dzieci do nauki o bezpieczeństwie na drodze oraz zachowaniu w sytuacjach zagrożenia.

Podczas swojej wizyty, funkcjonariusz rozmawiał z maluchami nie tylko o tym, jak właściwie poruszać się po drogach i ich najbliższych otoczeniach, ale również o znaczeniu sygnałów używanych przez kierujących ruchem policjantów. Dzieci szybko pojęły te wartościowe lekcje.

Niezwykłe było to, że policjant przygotował dla przedszkolaków atrapy telefonów komórkowych, za pomocą których odegrał scenkę pokazującą potencjalnie niebezpieczną sytuację, w której mogą się znaleźć. To była doskonała szansa dla dzieci na praktyczne wykorzystanie wiedzy, którą funkcjonariusz przekazał im podczas swojej prezentacji.

Dzięki temu, dzieci bez trudu odnajdywały odpowiedni numer telefonu, wzywając na przykład policję czy straż pożarną. Potrafiły również podać kluczowe informacje, które są niezbędne dla natychmiastowego wezwania pomocy. Zajęcia te były dla nich nie tylko źródłem teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim praktycznym doświadczeniem, które na pewno wpłynie na ich bezpieczne zachowanie w przyszłości.