Srebro dla Yacht Klubu Polski Szczecin na Międzynarodowych Zawodach Żeglarskich

Srebro dla Yacht Klubu Polski Szczecin na Międzynarodowych Zawodach Żeglarskich

Żeglarki ze szczecińskiego Yacht Klubu Polski uplasowały się na drugim miejscu podczas prestiżowych rozgrywek Żeglarskiej Ligi Mistrzów. Agnieszka Skrzypulec-Szota, członkini załogi, nie ukrywała swojego zadowolenia z wyniku, wskazując na dalsze ambicje w tych zawodach.

Agnieszka Skrzypulec-Szota, Magda Kwaśna, Jola Ogar i Anna Brzozowska tworzą załogę, która wykazała się imponującymi zdolnościami i niezłomną determinacją podczas finału Żeglarskiej Ligi Mistrzów, jaki miał miejsce w Kopenhadze.

Podczas minionego weekendu, reprezentantki naszego kraju rywalizowały z czołówką światowego żeglarstwa. Poziom rywalizacji był wysoki, a emocje towarzyszące temu wydarzeniu były intensywne.

„Jesteśmy bardzo zadowolone z rezultatów. To był nasz drugi start w kategorii J70. Całe regaty utrzymywałyśmy stabilny poziom prezentowanych umiejętności i ostatecznie na podium znalazłyśmy się pomiędzy niemieckimi drużynami, które mają większe doświadczenie w żeglowaniu na tego typu jednostkach. Ale to tylko paliwo dla naszych dalszych ambicji” – komentuje Skrzypulec-Szota.

Szczecińska ekipa zasłużenie uplasowała się na drugim miejscu w końcowej klasyfikacji Żeglarskiej Ligi Mistrzów 2023.

Przedstawiciele YKP Szczecin podkreślają, że takie osiągnięcia nie tylko motywują młodych żeglarzy, ale również budują pozytywny wizerunek Polski jako poważnego gracza na arenie międzynarodowej żeglarstwa. „Serdecznie gratulujemy naszej załodze ich wspaniałego sukcesu i życzymy im kolejnych triumfów na międzynarodowych zawodach żeglarskich”.