Bezpłatna komunikacja miejska w dniu wyborów parlamentarnych w Szczecinie

Bezpłatna komunikacja miejska w dniu wyborów parlamentarnych w Szczecinie

Radni miasta Szczecin podjęli decyzję o umożliwieniu korzystania z miejskiego transportu publicznego bez opłat w niedzielę 15 października, jest to bowiem dzień wyborów parlamentarnych. Wniosek o wprowadzenie takiego rozwiązania zgłosił sam prezydent miasta i został on jednogłośnie zaakceptowany przez radnych podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się we wtorek.

Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, skomentował tę decyzję na swoim profilu w mediach społecznościowych. „Wybory są często określane mianem święta demokracji. Dlatego chcemy zachęcić jak największą liczbę mieszkańców do udziału w wyborach. W tym celu radni zdecydowali, że komunikacja miejska będzie w tym dniu bezpłatna. Spotkajmy się przy urnach” – napisał Piotr Krzystek.

Decyzja o darmowej komunikacji miejskiej w dniu wyborów parlamentarnych, która ma miejsce 15 października, jest inicjatywą prezydenta Szczecina. Poparcia dla tej uchwały udzielili nie tylko radni należący do koalicji rządzącej miastem, ale również radni z partii Prawo i Sprawiedliwość tworzący opozycję.