Dzień pełen atrakcji na 35. Targach Agro Pomerania w Barzkowicach

Dzień pełen atrakcji na 35. Targach Agro Pomerania w Barzkowicach

Drugiego dnia 35. edycji Targów Agro Pomerania, odbywających się w Barzkowicach, zwiedzający mieli możliwość odwiedzić sektory maszynowy, hodowlany, roślinny i rolno-spożywczy już od pierwszych porannych godzin. Oprócz tego, organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje, takie jak pokazy zwierząt – alpak, ptaków drapieżnych czy koni, które można było podziwiać przez cały dzień.

Zaskoczeniem dla organizatorów okazał się natomiast ogromny napływ gości. Krzysztof Duszkiewicz, zastępca dyrektora ZODR w Barzkowicach, nie kryje swojego zaskoczenia ilością odwiedzających, sugerując, że liczba ta może przekroczyć 100 tysięcy osób i pobić dotychczasowy rekord.

W tym roku obchody targów zyskały wyjątkową oprawę, m.in. ze względu na przypadające 100-lecie państwowego doradztwa rolniczego. Ogromnym powodzeniem cieszyła się oferta ponad 300 wystawców. Duże zainteresowanie odwiedzających wzbudziły stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Lipian, oferujące domowe specjały, w tym m.in. zupę pszeniczną, jak przyznała Małgorzata Michalczyk z Koła Gospodyń „Się Kręci”.

Nie tylko tradycyjne potrawy przyciągały odwiedzających. Wystawcy prezentowali również nowoczesny sprzęt rolniczy oraz mini skansen, gdzie można było poczuć atmosferę dawnej wsi i podziwiać stare maszyny rolnicze. Nie zabrakło też emocji na scenie – konkurencję kapel ludowych odbyło się dziesięć zespołów z regionu. Najlepsze z nich otrzymały nagrody wręczone przez wojewodę zachodniopomorskiego.