Kontrowersyjna metoda nauczania jazdy samochodem – 15-latek za kierownicą

Kontrowersyjna metoda nauczania jazdy samochodem – 15-latek za kierownicą

W zachodniopomorskim Szczecinie, niecodzienna sytuacja miała miejsce, gdy 15-letni nastolatek został zauważony za kierownicą pojazdu osobowego. W aucie podróżował z nim jego ojciec na miejscu pasażera, a na tylnym siedzeniu znajdował się 12-letni brat chłopca. Funkcjonariusze policji zdecydowali się na zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej. Ojciec chłopaka wyjaśniał w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami, że „chciał, aby jego syn nauczył się prowadzenia pojazdu i dlatego często mu go przekazuje, ponieważ radzi sobie z tym zadaniem bardzo dobrze”.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie, interwencja miała miejsce na ulicy Pyrzyckiej. Funkcjonariusze byli zdumieni widokiem młodocianego kierującego za kółkiem pojazdu.

Ojciec nastolatków, który towarzyszył synom podczas jazdy zajmował miejsce obok 15-latka. Jak się okazało, mężczyzna był obciążony sądowym zakazem prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych, który miał jeszcze obowiązywać przez sześć miesięcy. Policja z Szczecina poinformowała również, że w samochodzie znajdował się także 12-letni brat kierującego.

Ojciec tłumaczył funkcjonariuszom, że wracał z synami ze Szczecina do domu. W pewnym momencie poczuł się źle i przekazał prowadzenie pojazdu starszemu synowi. Jak podaje Komenda Miejska Policji w Szczecinie, mężczyzna stwierdził, że „syn musiał nauczyć się jeździć i dlatego często mu przekazuje pojazd, ponieważ bardzo dobrze sobie radzi”. Za złamanie sądowego zakazu oraz dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę nieposiadającą wymaganych uprawnień, mężczyzna zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.