Morskie Centrum Nauki w Szczecinie: miejsce edukacji i zabawy

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie: miejsce edukacji i zabawy

Morskie Centrum Nauki, ulokowane w Szczecinie, to prawdziwy raj dla miłośników nauki i zabawy. Oferta placówki obejmuje ponad 200 interaktywnych eksponatów, które prowadzą do nauki poprzez interakcję i radość odkrywania. To miejsce idealne zarówno na czas spędzony z rodziną, jak i na praktyczne lekcje dla uczniów. Budynek centrum posiada unikalny taras widokowy, z którego roztacza się przepiękna panorama Szczecina.

Witold Jabłoński, dyrektor Morskiego Centrum Nauki, podkreśla innowacyjność oferowanych przez instytucję ścieżek edukacyjnych. Zgodnie z jego słowami, pracownie w centrum oferują nowe doświadczenia i otwierają drogę do zrozumienia nauki poprzez osobiste zaangażowanie.

Budynek Morskiego Centrum Nauki jest znakiem rozpoznawczym dzielnicy portowej Łasztownia w Szczecinie. Jego forma przypomina cumujący przy nabrzeżu statek, a z tarasu można podziwiać najbardziej charakterystyczne miejsca miasta – Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, a także marinę, port i statki.

Jednak praktyczna nauka jest rzeczywistym skarbem tego miejsca. Wśród ponad 200 interaktywnych eksponatów, które uczą poprzez zabawę, można znaleźć pięć sekcji stałej wystawy rozlokowanych na trzech poziomach budynku. Przygoda z nauką potrafi tutaj pochłonąć na wiele godzin. Odwiedzający mogą zgłębiać wiedzę o zjawiskach fizycznych, odkrywać tajemnice życia w morzach i oceanach, obserwować Ziemię z kosmicznej perspektywy. Do dyspozycji jest wiele atrakcji, od komputerowych animacji i gier zręcznościowych, po wykonanie marynarskiego tatuażu czy przebranie się za wilka morskiego.

Centrum co roku przyciąga dziesiątki tysięcy odwiedzających – zarówno grupy szkolne, jak i rodziny, w tym te wielopokoleniowe. Morskie Centrum Nauki to miejsce, gdzie dziadkowie mogą przekazać swoją pasję do nauki swoim wnukom. Całość jest utrzymana w morskim klimacie, tak charakterystycznym dla Szczecina – miasta portowego.