Szczecińskie pracownie artystyczne znów otwarte dla publiczności!

Szczecińskie pracownie artystyczne znów otwarte dla publiczności!

Twórcy ze Szczecina, gotowi są na nowo przyjąć zwiedzających w swoich pracowniach! Już od nadchodzącego piątku, mieszkańcy miasta oraz goście będą mieli okazję do spotkania z artystami, obserwacji ich pracy i odkrycia tajemnic indywidualnych warsztatów.

Plan najbliższej edycji inicjatywy „Otwarte pracownie” jest pełen atrakcji. W tym roku, w ten unikalny projekt zaangażowało się ponad 160 artystów i twórców z Szczecina! Na zwiedzających czeka wiele różnorodnych propozycji, pokazów, nietypowych spotkań oraz warsztatów. Bez wątpienia, wszyscy entuzjaści sztuki – od fotografii, poprzez rzeźbiarstwo i malarstwo, aż po grafikę – znajdą coś dla siebie.

W tym roku, wydarzenia związane z projektem rozpoczną się 22 września i będą trwały przez cały miesiąc, aż do 30 września 2023 roku.

Szczególnie polecamy wydarzenia inaugurujące tegoroczną edycję. 22 września o godzinie 17:00, w ogrodzie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C. Brancusiego w Szczecinie (ul. Kurkowa 1), odbędzie się prezentacja instalacji rzeźbiarskiej „Rury Wilka”, stworzonej przez prof. Ryszarda Wilka – jednego z najstarszych absolwentów szkoły. Dodatkowo, w tym samym miejscu odbędzie się spotkanie z twórcami i organizatorami poszczególnych wydarzeń oraz prezentacja programu.

Wydarzenie jest pod patronatem Mecenatu Kulturalnego Miasta Szczecin i jest współfinansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG.