Tygodniowe spotkanie z kulturą i sztuką podczas Otwartych Pracowni w Szczecinie

Tygodniowe spotkanie z kulturą i sztuką podczas Otwartych Pracowni w Szczecinie

W Szczecinie nadchodzą dni pełne artystycznej aktywności, podczas których twórcy z różnych dziedzin sztuki prezentują swoje umiejętności i zapraszają do wspólnej kreatywnej zabawy. Wszystko to dzieje się w ramach wydarzenia o nazwie „Tydzień Otwartych Pracowni”. To doskonałe, niepowtarzalne wydarzenie gromadzące lokalnych artystów, oferujące możliwość poznania ich pracy od środka oraz samodzielne doświadczenie twórczej ekspresji.

Rafał Bajena, jeden z inicjatorów tego wydarzenia, zauważa, że projekt „Otwarte Pracowni” przyczynił się do wystąpienia interakcji między artystami różnych grup wiekowych. Wydarzenie to skupia uwagę na ogromnej liczbie czynnych twórców mieszkających w Szczecinie. Czas ten będzie wypełniony wystawami zbiorowymi, spotkaniami i łącznie około 90 różnymi formami aktywności.

Aktualna edycja Tygodnia Otwartych Pracowni rozpoczęła się w piątek i potrwa do 30 września. Sobotnie i niedzielne dni zarezerwowane są na bezpłatne zwiedzanie pracowni artystycznych. W pozostałym czasie planowane są natomiast różnorodne warsztaty i spotkania.

Jak przyznaje Bajena, każda edycja wydarzenia ma swój temat przewodni. W tym roku szczególny nacisk położono na kulturę poza municypalną. Zaplanowany jest obszerny program dla mieszkańców Szczecina, w którym znajdą się np. warsztaty śpiewania kołysanek, zajęcia dla najmłodszych począwszy od 6 miesięcy życia, a także warsztaty ceramiczne czy linorytu. Prowadzone będą zarówno zajęcia bezpłatne, jak i płatne, skierowane do różnych grup wiekowych.

Podczas weekendu mieszkańcy będą mieli okazję odwiedzić pracownie twórców zajmujących się rzeźbą, malarstwem, muzyką, ceramiką, fotografią czy modelarstwem. To również doskonała okazja do zapoznania się z najważniejszymi miejscami historycznymi miasta.