Szczecin tworzy komfortowe warunki dla studentów: 120 miejsc w nowo wyremontowanych kamienicach

Szczecin tworzy komfortowe warunki dla studentów: 120 miejsc w nowo wyremontowanych kamienicach

Ciekawą propozycję dla studentów przygotował Szczecin, który oferuje aż 120 miejsc zakwaterowania specjalnie dla nich. Te wyjątkowe miejsca znajdują się w kamienicach o bogatej historii, które niegdyś były własnością Niemców. Każde z tych mieszkań może pochwalić się przestrzenią przekraczającą 100 metrów kwadratowych.

Wszystkie z nich zostały starannie podzielone na pokoje, które zapewniają dostęp do wspólnej kuchni i łazienki, co sprawia, że tworzą one swoiste miniakademiki. Tomasz Klek, przedstawiciel urzędu miasta, podkreśla, że te mieszkania są już gotowe do wprowadzenia – zostały w pełni odnowione i dostosowane do potrzeb studenckiego życia.

Jego zdaniem, ceny wynajmu tych miejsc są bardzo atrakcyjne, szczególnie w kontekście obecnych cen rynkowych. Wynajem takiego miejsca kosztuje jedynie około 400 złotych. Co więcej, miasto systematycznie przeznacza kolejne lokale na mieszkania dla studentów,

Jeżeli jakiekolwiek miejsce zostanie zwolnione, urząd miasta na bieżąco prowadzi nabór uzupełniający, aby zawsze zapewnić odpowiednią ilość miejsc zakwaterowania dla studentów.