Szczecin wita mniejszości narodowe: Festiwal Wielokulturowy rusza 24 września

Szczecin wita mniejszości narodowe: Festiwal Wielokulturowy rusza 24 września

Od 24 września mieszkańcy Szczecina będą mieli okazję uczestniczyć w nowym cyklu wydarzeń kulturalnych, które mają na celu uczczenie i zaprezentowanie różnorodności kultur reprezentowanych przez mniejszości narodowe zamieszkujące to miasto. Zrozumienie i docenienie bogactwa różnych kultur, które przyczyniły się do unikalnej tożsamości Szczecina, będzie możliwe dzięki szerokiej gamie zaplanowanych aktywności, takich jak koncerty, spotkania autorskie, pokazy filmowe czy taneczne.

Te wielokulturowe obchody są przeznaczone zarówno dla członków mniejszości narodowych mieszkających w Szczecinie, jak i dla ogółu mieszkańców tego miasta. Ich celem jest umożliwienie wszystkim uczestnikom poczucia większej integracji i zrozumienia dla różnorodności kulturowej Szczecina, pomagając im odkryć głębszy sens swojego miejsca w tym zróżnicowanym społeczeństwie.

Program tygodniowego festiwalu obejmuje szereg tematycznych warsztatów i zajęć dla dzieci, koncerty oraz spotkania autorskie i pokazy filmowe. Wśród zaproszonych gości znajdą się artyści z różnych zakątków świata, od Wietnamu po Portugalię, w tym tacy, którzy zdecydowali się osiedlić w Polsce i Szczecinie. Zostaną im dane możliwość prezentacji muzyki i kultury swoich ojczystych krajów z Europy, Azji, a także obu Ameryk; wszystko to w celu ukazania pełnego spektrum wielokulturowego Szczecina.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak na warsztaty obowiązują zapisy. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na portalu Facebook. Głównymi organizatorami są Radio Szczecin oraz Baltic Neopolis Orchestra.