Edukacyjna wizyta funkcjonariuszy drogówki w Szkole Podstawowej nr 37 na Prawobrzeżu

Edukacyjna wizyta funkcjonariuszy drogówki w Szkole Podstawowej nr 37 na Prawobrzeżu

W Szkole Podstawowej nr 37, usytuowanej na szczecińskim Prawobrzeżu, odbyły się edukacyjne lekcje prowadzone przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Specjalistyczne spotkanie miało charakter interaktywny, łącząc teorię z praktyką, a jego głównym celem była nauka dzieciom bezpiecznego poruszania się po drogach.

Centralnym punktem lekcji było zapoznanie uczniów z regułami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Funkcjonariusze przedstawili młodym ludziom prawidłową technikę przechodzenia przez przejścia dla pieszych, które nie są wyposażone w sygnalizację świetlną.

Policjanci skoncentrowali się również na analizie przyczyn wypadków drogowych z udziałem pieszych. Przybliżyli różnorodne sytuacje, które mogą napotkać dzieci na drodze i podkreślili, na co powinni zwracać uwagę podczas poruszania się po drodze.

Częścią zajęć była również nauka jak efektywnie wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. Funkcjonariusze pokazali dzieciom, jak korzystać z numeru alarmowego 112.

Policjanci podczas lekcji zwrócili również uwagę na ryzyko kontaktu z nieznajomymi. Uświadomili młodym uczestnikom, że rozmowy, nawiązywanie relacji czy przyjmowanie jedzenia od nieznanych osób mogą niosą ze sobą potencjalne zagrożenia.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 37 z entuzjazmem angażowali się w proponowane przez policjantów ćwiczenia, a także aktywnie odpowiadali na zadawane przez nich pytania.