Eksplozja gazu w Trzebiatowie: dwie osoby hospitalizowane, 27 rodzin ewakuowanych

Eksplozja gazu w Trzebiatowie: dwie osoby hospitalizowane, 27 rodzin ewakuowanych

W zachodniopomorskim Trzebiatowie doszło do tragicznego zdarzenia. W jednym z budynków miał miejsce wybuch gazu, w wyniku którego mężczyzna i kilkutygodniowe niemowlę zostały przyjęte do szpitala – takie informacje uzyskaliśmy od lokalnej straży pożarnej. W wyniku incydentu konieczna była także ewakuacja 27 rodzin.

Wtorkowy wieczór, około godziny 19, na ulicy Dolnej w Trzebiatowie przyniósł szokujące wiadomości. Wybuch gazu zniszczył spokój mieszkańców dwupiętrowego budynku, a dwa zgłoszenia o urazach posłały fale przerażenia przez społeczność. Zarówno mężczyzna, jak i niemowlę zaledwie kilka tygodni po urodzeniu, zostali poważnie poszkodowani – potwierdził mł.bryg. Tomasz Kubiak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Na miejscu interweniowało aż pięć zastępów straży pożarnej, co dodatkowo podkreśla powagę sytuacji. Niestety, oprócz dwóch hospitalizowanych osób, musiano również ewakuować 27 rodzin, które musiały nagle opuścić swoje domy z powodu niebezpieczeństwa.