Nowa nawierzchnia na Placu Zwycięstwa w Szczecinie – harmonogram prac

Nowa nawierzchnia na Placu Zwycięstwa w Szczecinie – harmonogram prac

Nadchodzą zmiany na Placu Zwycięstwa w Szczecinie. Od poranka 25 października planowane jest położenie nowej nawierzchni jezdni. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, pierwotny termin rozpoczęcia prac związanych z układaniem mas bitumicznych musiał zostać przesunięty. Wykonawca jest jednak zdeterminowany aby przestrzegać ustalonego harmonogramu i prace mają być kontynuowane już od dzisiejszego poranka.

Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Szczecińskich Inwestycji Miejskich, informuje, że główne prace zostaną rozpoczęte o godzinie 6:00 rano, a ich szczytowy moment przypada na godziny od 9:00 do 14:00. Po tym czasie nastąpi krótka przerwa, a następnie prace zostaną wznowione o godzinie 19:00, zgodnie z wcześniej ustalonym planem, i będą trwały przez całą noc. Rzecznik prasowy apeluje o ostrożność podczas poruszania się w tym rejonie i przeprasza za wszelkie niedogodności.

Biorąc pod uwagę fakt, że prace związane z układaniem mas bitumicznych na jezdniach w rejonie placu Zwycięstwa rozpoczęły się już 23 października i mają być prowadzone głównie w godzinach wieczorno-nocnych (mniej więcej od 19:00 do 5:00), zakończenie tych działań będzie w dużej mierze zależało od warunków pogodowych. Piotr Zieliński twierdzi, że wykonawca planuje kontynuować prace przez cały najbliższy tydzień.

Całość inwestycji, realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, jest związana z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Koszt obu projektów wynosi ponad 80 milionów złotych brutto, z czego prawie połowa, czyli około 40 milionów złotych brutto, to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą obu inwestycji jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.