Rozległa awaria wodociągowa paraliżuje Szczecin

Rozległa awaria wodociągowa paraliżuje Szczecin

W wyniku katastrofalnej awarii wodociągowej, która miała miejsce w Szczecinie, ulica została zalana a fragment jezdni gwałtownie zapadł się pod jednym z samochodów. Na miejscu interweniują służby techniczne oraz funkcjonariusze policji. Niestety mieszkańcy okolicznych budynków muszą spodziewać się przerw w zaopatrzeniu w wodę.

Wstrząsający incydent miał miejsce we wtorkowe przedpołudnie na ulicy Smolańskiej. Rura wodociągowa niespodziewanie pękła, co spowodowało rozlewisko na drodze i stworzyło niebezpieczne zagrożenie dla ruchu drogowego, kiedy to samochód osobowy wpadł do powstałej niespodziewanie dziury w jezdni.

Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie podkreśliła, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. „Jeśli jest to możliwe, staramy się utrzymać przepływ ruchu jednym pasem, ale prawda jest taka, że ulica jest obecnie nieprzejezdna. Policja oraz służby techniczne Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zostały już wezwane na miejsce. Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności” – powiedziała.

Mieszkańcy okolicznych budynków muszą się przygotować na przerwy w dostawie wody. Na ten moment mieszkańcy ulicy Klemensiewicza są pozbawieni dostępu do wody.