Odkrycie ciała mężczyzny przy stacji kolejowej w Stargardzie

Odkrycie ciała mężczyzny przy stacji kolejowej w Stargardzie

Obecnie trwają intensywne poszukiwania informacji dotyczących okoliczności śmierci pewnego mężczyzny, którego ciało zostało odnalezione przy torach kolejowych nieopodal stacji w Stargardzie. Zarówno policja, jak i prokuratura są zaangażowane w rozwiązanie tej zagadki.

Według Karola Jakubowskiego, przedstawiciela PKP Polskich Linii Kolejowych, ruch pociągów w obszarze Stargardu zaczyna powoli wracać do swojego normalnego rytmu. Wskazał on, że specjalna komisja jest już na etapie dochodzenia do szczególnych okoliczności zdarzenia na stacji Stargard.

Podkreślił, że znaleziono ciało jednostki w obszarze kolejowym, który jest poza zwykłymi przejściami i przejazdami. Przywrócono już jednak ruch pociągów i obecnie są one w stanie przejeżdżać przez stację w Stargardzie bez większych przeszkód. Na bieżąco udostępniane są informacje o ewentualnych opóźnieniach. Dostępne są one zarówno na stacjach i przystankach, jak i na portalu dla pasażerów. Jego zdaniem służby dyżurne starają się zarządzać ruchem pociągów tak, aby zminimalizować wszelkie opóźnienia.

Podczas gdy miejsce zdarzenia było zabezpieczane i prowadzono tam działania śledcze, ruch pociągów był zawieszony na jednym z kluczowych węzłów kolejowych w kraju i regionie. Skutkiem tego były opóźnienia w dotarciu pociągów PKP Intercity i Polregio do ich stacji docelowych.