Szczecin na dwa dni staje się centrum polskiej szermierki

Szczecin na dwa dni staje się centrum polskiej szermierki

Polska scena szermierki przenosi się do Szczecina na najbliższy weekend. Sobota i niedziela będą dniem rywalizacji w Pucharze Polski Seniorów w szpadzie dla obu płci, który odbędzie się w hali szermierczej przy ulicy Narutowicza.

Lista startujących obejmuje prawie sto zawodników i zawodniczek, wśród nich tegoroczne triumfatorki mistrzostw świata w szpadzie drużynowej – Renata Knapik-Miazga, Ewa Trzebińska, Magdalena Pawłowska oraz Martyna Swatowska-Wenglarczyk, która jest wychowanką Kusego Szczecin.

Organizatorzy, pod przewodnictwem Andrzeja Ptaka, prezydenta Zachodniopomorskiego Związku Szermierczego, planują małą niespodziankę dla świeżo upieczonych mistrzyń świata. „Ta inicjatywa jest naszym lokalnym podziękowaniem dla nich” – mówi Ptak. „Oczywiście zostaną one publicznie przedstawione i uhonorowane bukietami kwiatów oraz pamiątkowymi statuetkami. Będzie to miły dodatek do ich kolekcji trofeów.”

Start rywalizacji kobiet zaplanowany jest na godzinę 9:00 w sobotę rano, w hali przy ulicy Narutowicza. Dobrą wiadomością dla miłośników szermierki jest to, że wejście na zawody Pucharu Polski w szpadzie jest całkowicie darmowe.