Spotkania dla aktywnych mieszkańców i entuzjastów rowerowych w ŚRODKU

Spotkania dla aktywnych mieszkańców i entuzjastów rowerowych w ŚRODKU

Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, znany jako ŚRODEK, razem ze Stowarzyszeniem Idee przez miasto, zaprasza na listopadowe spotkania poświęcone miejskiej aktywności i rowerzystom. Organizatorzy przygotowali program, który ma na celu uświadomienie mieszkańcom, jak mogą wpłynąć na swoje otoczenie i jak skutecznie działać w mieście.

22 listopada odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Nie da się?”. Wydarzenie to jest niczym mini-kurs miejskiej aktywności, które skierowane jest do każdego, kto chciałby dowiedzieć się, gdzie zgłaszać takie problemy jak dziurawy chodnik czy jak ubiegać się o stojak rowerowy. Spotkanie będzie również okazją do rozmowy na temat problemów z nielegalnym parkowaniem. Rozpocznie się ono o godzinie 18:00.

29 listopada natomiast odbędzie się spotkanie, podczas którego wolontariusze i członkowie Rowerowego Szczecina przedstawią najnowsze statystyki dotyczące ilości rowerzystów w Szczecinie oraz ich zachowań na drodze. Podczas tego spotkania uczestnicy dowiedzą się, gdzie liczba rowerzystów wzrasta, jak przestrzegają oni przepisów drogowych i z jakimi trudnościami najczęściej się borykają. Dla uczestników spotkania będzie to również okazja do zapoznania się z tegorocznym raportem, który obejmuje rozszerzone badanie.

Spotkania „Środy w ŚRODKU” to cykl tygodniowych wydarzeń, podczas których zaproszeni są zarówno eksperci, aktywni mieszkańcy miasta, jak i doświadczeni przedsiębiorcy. Celem tych spotkań jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w celu poprawy życia w mieście.