Podejrzane prawo jazdy zatrzymało młodego kierowcę taksówki w Szczecinie

Podejrzane prawo jazdy zatrzymało młodego kierowcę taksówki w Szczecinie

Na ulicy Gdańskiej w Szczecinie, oficerowie z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili kontrolę drogową kierowcy samochodu marki Ford Focus oznakowanego jako taksówka. Mimo że 21-letni mężczyzna był trzeźwy, jego dokumenty nie były tak bez zarzutu jak stan jego trzeźwości.

Podczas kontroli, szczecińscy policjanci odnotowali kilka niepokojących czynników. Nie tylko zagraniczne prawo jazdy okazane przez kierowcę wydawało się fałszywe, ale przede wszystkim brakowało mu stosownych uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy, którzy zauważyli, że dokument ten nie zawierał wszystkich wymaganych cech zabezpieczających, typowych dla oryginalnych praw jazdy. W rezultacie, stwierdzili, że prawo jazdy mogło być podrobione.

W efekcie, młody kierowca został zatrzymany przez policję, a samochód przekazany osobie wskazanej przez niego. Teraz czeka go proces sądowy za posiadanie fałszywych dokumentów i brak odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdu.