Wizyta funkcjonariusza z psem służbowym w placówce dla dzieci z Zespołem Downa "Iskierka"

Wizyta funkcjonariusza z psem służbowym w placówce dla dzieci z Zespołem Downa "Iskierka"

Aspirant sztabowy Marcin Jaroszyński, pełniący rolę przewodnika psa służbowego, wraz ze swoim czworonożnym partnerem, Sarą, odwiedzili placówkę wsparcia specjalistycznego na rzecz dzieci i młodzieży z Zespołem Downa, znaną jako „Iskierka”. Marcin i Sara są dumnymi członkami Ogniwa Przewodników Psów Służbowych działającego przy Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Podczas swej wizyty aspirant sztabowy Jaroszyński podzielił się ze zgromadzonymi dziećmi i młodzieżą informacjami na temat obowiązków, które realizuje w codziennej służbie. Nie tylko opowiedział o swojej pracy, ale także omówił proces szkolenia psów policyjnych, dzięki czemu młodzi słuchacze mogli lepiej zrozumieć, jakie umiejętności posiada Sara.

Funkcjonariusz podjął również ważne zagadnienie dotyczące bezpieczeństwa – jak powinniśmy zachować się, gdy spotykamy nieznane nam psy. Każdy uczestnik spotkania miał okazje nauczyć się i przećwiczyć bezpieczne pozycje „drzewa” i „żółwia”, które policjant zalecał do stosowania w takich sytuacjach. Jaroszyński podkreślił również, jak ważne jest poproszenie właściciela o zgodę na pogłaskanie psa, który spotkamy na spacerze.

Spotkanie było niezwykle miłe i edukacyjne dla wszystkich obecnych. Zarówno Marcin i Sara, jak i personel oraz podopieczni placówki „Iskierka” byli wdzięczni za tę możliwość wzajemnej nauki i wymiany doświadczeń.