Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy pełen atrakcji dla całej rodziny

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy pełen atrakcji dla całej rodziny

Wielu kojarzy zwykle Jarmark Bożonarodzeniowy ze świątecznymi straganami i charakterystycznymi domkami, jednak to wydarzenie ma do zaoferowania o wiele więcej. Organizatorzy tegorocznej edycji przygotowali mnóstwo atrakcji, które mają na celu wprowadzenie uczestników w wyjątkową atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Różnego rodzaju gry i zabawy to jedna z głównych propozycji dla odwiedzających Jarmark. Wśród nich znalazły się m.in. poszukiwania Elfów, które rozprzestrzeniły się po terenie całego wydarzenia oraz Świąteczne quizy, testujące wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Podczas trwania Jarmarku, organizowane są również bezpłatne spacery z przewodnikami. Wycieczki prowadzone są w różnych miejscach oraz językach, a przewodnicy dzielą się ciekawostkami na temat jarmarków bożonarodzeniowych oraz szczecińskich tradycji.

Na terenie Jarmarku nie zabrakło również klasycznych atrakcji takich jak 15-metrowe koło młyńskie, z którego można podziwiać panoramę Szczecina oraz karuzela wenecka dla najmłodszych.

Nowością na tegorocznym Jarmarku jest drewniany wiatrak, który pomieścił się na Placu Lotników. Ta piękna konstrukcja składa się z aż 5 kondygnacji, 12 śmigieł i ma 14 metrów wysokości.

Naturalne dekoracje bożonarodzeniowe to kolejny element charakterystyczny dla Jarmarku. Wszystkie stroiki zostały wykonane ręcznie, a część z nich została stworzona z materiałów pochodzących z odzysku.

Jarmark to też doskonała okazja do zwiedzania. Każdego weekendu Muzeum PRL-u oraz Zduńskie Opowieści otwierają swoje drzwi dla wszystkich gości.

Na dwóch scenach umieszczonych na Placu Lotników oraz Placu Zgody odbywają się różnego rodzaju spektakle teatralne czy koncerty szczecińskich zespołów. Dodatkowo, w specjalnym stoisku znajdującym się na terenie Jarmarku, można napisać list do seniora i przekazać mu kilka ciepłych słów na święta.

Ostatnia z atrakcji to Bombkodzielnia, w której można przekazać swoje niepotrzebne świąteczne ozdoby. W ten sposób organizatorzy promują ekologiczne rozwiązania i edukację na temat zrównoważonego rozwoju.