Przedszkolaki z Liwena uczyły się pierwszej pomocy i zasad bezpieczeństwa od policjantów

Przedszkolaki z Liwena uczyły się pierwszej pomocy i zasad bezpieczeństwa od policjantów

W ostatni wtorek, 28 listopada, przedszkole Liwena w Szczecinie miało niecodziennych gości. Reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji odwiedzili placówkę, aby przeprowadzić z dziećmi szereg edukacyjnych zajęć.

Pierwszym punktem programu była nauka pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak udzielić podstawowego wsparcia w sytuacjach awaryjnych. Praktyczne umiejętności mogły sprawdzić, ratując życie pluszowemu misiu, który na potrzeby zajęć posłużył jako symulacyjna ofiara wypadku.

Kolejnym etapem edukacji było wprowadzenie maluchów w świat bezpiecznej zabawy. Podczas specjalnie przygotowanej „Gry w Bezpieczeństwo” przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa na świeżym powietrzu podczas zimy, na placu zabaw, w pobliżu dróg oraz w domu. Cenną lekcją była możliwość zrozumienia, jak ważne jest zachowanie ostrożności w różnych kontekstach.

Niespodzianką dnia był pokaz radiowozu policyjnego, który dzieci mogły zobaczyć nie tylko z zewnątrz, ale także od środka. To doświadczenie na pewno na długo zapadnie maluchom w pamięć i umocni w nich szacunek dla służb mundurowych.