Zachodniopomorska KAS przechwytuje podróbki. Turcja źródłem fałszywej odzieży

Zachodniopomorska KAS przechwytuje podróbki. Turcja źródłem fałszywej odzieży

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w regionie zachodniopomorskim zatrzymali przesyłki zawierające fałszywą odzież. Towary miały swoje początki w Turcji, a ich docelowe miejsce to Szczecin.

Oficerowie KAS stacjonujący w Oddziale Celnym Poczty Polskiej systematycznie kontrolują paczki przybywające do naszego kraju z terenów spoza Unii Europejskiej, które są zgłaszane do systemu AIS/e-commerce.

Wśród nadanych przesyłek, które wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy, były trzy paczki nadane w Turcji. Ich odbiorcami miały być dwie różne osoby mieszkające pod tym samym adresem w Szczecinie – mówi Małgorzata Brzoza, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. W deklaracjach dotyczących tych paczek jako zawartość podano odzież dziecięcą o wartości łącznej 355 dolarów. Rewizja przeprowadzona przez funkcjonariuszy ujawniła podrabianą odzież i galanterię ze znakami handlowymi popularnych marek.

Przesyłki zawierały 93 zestawy dresów, 15 bezrękawników, 32 pary spodni dresowych, 8 spódnic i 5 plecaków dla dzieci.

– To, jak towar był zapakowany, jego niska jakość, a także kraj pochodzenia skłoniły nas do wszczęcia śledztwa w sprawie importu produktów z fałszywymi znakami towarowymi – wyjaśnia Małgorzata Brzoza. – Informacje o zatrzymaniu fałszywej odzieży przekazaliśmy kancelariom prawnym reprezentującym odpowiednie firmy.