„Akcja Reanimacja”: Inicjatywa młodych mieszkańców Gryfina na rzecz propagowania pierwszej pomocy

„Akcja Reanimacja”: Inicjatywa młodych mieszkańców Gryfina na rzecz propagowania pierwszej pomocy

Inicjatywa młodych mieszkańców Gryfina, znana jako „Akcja Reanimacja”, to wynik ich udziału w olimpiadzie o nazwie „Zwolnieni z Teorii”. Pierwsza edycja tej konkurencji miała miejsce w roku akademickim 2014/2015. Uczestnikom olimpiady oferowana jest możliwość tworzenia i realizacji własnych projektów społecznych za pośrednictwem platformy.

Każdy uczestnik tego programu ma szansę rozwijać swoje umiejętności, takie jak praca zespołowa, efektywna komunikacja czy wspólne rozwiązywanie problemów. Co więcej, wszystkie te działania służą społeczności, pomagając innym.

Projekt „Akcja Reanimacja” jest realizowany przez członków Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego. Są to młodzi, ambitni ludzie z doświadczeniem w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz organizacji zajęć profilaktycznych. W ramach nowego projektu podjęli inicjatywę promowania wiedzy na temat pierwszej pomocy i bezpieczeństwa poprzez media społecznościowe, takie jak TikTok, Facebook czy Instagram. Celem jest dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców.

Dodatkowo, na terenie powiatu gryfińskiego planowane są profilaktyczne spotkania szkolne. Partia ta zaplanowała również kampanię polegającą na rozwieszaniu plakatów informacyjnych i dystrybucji ulotek, które mają promować wiedzę na temat projektu „Akcja Reanimacja”.