Grudniowy start kolejnej grupy kursantów na motorniczego w Tramwajach Szczecińskich

Grudniowy start kolejnej grupy kursantów na motorniczego w Tramwajach Szczecińskich

W Tramwajach Szczecińskich, grudzień 2023 roku oznaczał rozpoczęcie kolejnego kursu na motorniczego dla 17 entuzjastycznych osób. Po intensywnym szkoleniu i zdaniu egzaminu państwowego, te osoby będą miały możliwość wkroczenia do zawodu w ruchu liniowym na początku marca 2024 roku.

Obecnie w Tramwajach Szczecińskich trwa równolegle inny kurs na motorniczego, który przyciągnął aż 19 chętnych. Uczestnicy tego kursu są obecnie skupieni na części praktycznej, przygotowując się z determinacją do zbliżających się egzaminów wewnętrznych.

Tramwaje Szczecińskie sp. z o.o. już teraz prowadzi rekrutację na nową edycję kursu, która ma rozpocząć się 29 stycznia 2024 roku. Kurs jest intensywny i wymaga zaangażowania – zajęcia teoretyczne odbywają się przez 10 dni, w godzinach od 7:30 do 14:30. W sumie uczestnicy muszą przejść przez 77 godzin wykładów szkoleniowych, trwających po 45 minut, które kończą się egzaminem wewnętrznym. A to jeszcze nie koniec – część praktyczna wymaga od kursantów przejechania 60 godzin na aktywnych liniach tramwajowych, korzystając z dostępnych wagonów szkoleniowych pod okiem instruktora nauki jazdy tramwajem.