Nieletni zbieg z ośrodka socjoterapii w Szczecinie odnaleziony przez SOK na stacji PKP

Nieletni zbieg z ośrodka socjoterapii w Szczecinie odnaleziony przez SOK na stacji PKP

Do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei (SOK) w Szczecinie wpłynęło zgłoszenie dotyczące poszukiwanej przez służby policyjne osoby, która mogła przebywać na terenie kolejowym. W toku podjętych działań przez funkcjonariuszy SOK, zaginiony 14-latek został zauważony i zidentyfikowany na peronie głównej stacji PKP w Szczecinie. Młodzieniec wcześniej oddalił się bez pozwolenia z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. św. Brata Alberta w Szczecinie.

Dzień rozpoczął się od zgłoszenia, które wpłynęło w poniedziałek, 4 grudnia 2023 r., do komendanta zmiany Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie. To dyżurny Komisariatu Policji Szczecin Pogodno poinformował telefonicznie strażników o poszukiwanej osobie niepełnoletniej. Wskazano, że nastolatek uciekł z miejsca pobytu – Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Szczecinie. Na tę wiadomość funkcjonariusze SOK bez zwłoki zainicjowali poszukiwania na obszarze kolejowym.

Podczas patrolowania terenu stacji PKP Szczecin Główny, funkcjonariusze SOK natknęli się na nastolatka na drugim peronie, którego wygląd zewnętrzny zgadzał się z rysopisem podanym przez funkcjonariuszy policji. Po przeprowadzeniu interwencji okazało się, że to właśnie 14-latek jest osobą, która samowolnie opuściła Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. św. Brata Alberta w Szczecinie.

Zatrzymany nieletni został przekazany pod opiekę funkcjonariuszy policji, którzy zajęli się nim aż do momentu przekazania go pod opiekę MOS w Szczecinie. W konsekwencji swojego działania, młodzieniec teraz będzie musiał sprostać konsekwencjom wynikającym z regulaminu ośrodka, z którego uciekł.