Zaproszenie dla seniorów na forum edukacyjne "Jak się ustrzec oszustw na wnuczka" zorganizowane przez policjantów z KP Szczecin Dąbie

Zaproszenie dla seniorów na forum edukacyjne "Jak się ustrzec oszustw na wnuczka" zorganizowane przez policjantów z KP Szczecin Dąbie

Z uprzedzeniem zapraszamy seniorów do udziału w sesji edukacyjnej na temat: „Jak unikać oszustw na wnuczka”. Spotkanie to jest inicjatywą policjantów z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie i odbędzie się 15 grudnia 2023 r. o godzinie 17:00 w Domu Kultury „Krzemień”.

Niefortunnie, oszuści są nieustannie aktywni, wykorzystując telefony do wyłudzania pieniędzy, nie tylko od seniorów. Funkcjonariusze policyjni nieustannie przypominają społeczeństwu o konieczności edukowania rodziny na temat taktyk stosowanych przez przestępców. Działania prewencyjne oraz apelacje ze strony policji są kluczowe, co potwierdza większość osób, które potrafią skończyć rozmowę z oszustem i powiadomić odpowiednie służby. Niemniej jednak, nadal zdarzają się przypadki pokazujące, że nie wszyscy są świadomi ryzyka. Dlatego funkcjonariusze zachęcają do ostrzegania starszych członków naszej społeczności przed oszustami i ich metodami działania.

Korzystając z tych okoliczności jako punktu wyjścia, policjanci z KP Szczecin Dąbie organizują otwarte dla wszystkich seniorów spotkanie edukacyjne 15 grudnia 2023 r. o godzinie 17:00 w Domu Kultury „Krzemień” przy ulicy Krzemiennej 10. Temat spotkania to „Jak nie dać się oszukać na wnuczka…i nie tylko”.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tym spotkaniu.