Policjanci oddadzą hołd swoim zmarłym kolegom – syreny radiowozów zabrzmią w całej Polsce

Policjanci oddadzą hołd swoim zmarłym kolegom – syreny radiowozów zabrzmią w całej Polsce

Podczas pełnej ryzyka służby, policjanci i pracownicy Policji zostali wezwani do chwili refleksji. Komendant Główny Policji, Jarosław Szymczyk, na portalu X, apeluje do funkcjonariuszy na terenie całego kraju, aby 5 grudnia o godzinie 17:00 aktywowali syreny swoich radiowozów. Ma to być wyraz szacunku i pamięci dla tych, którzy stracili życie podczas wykonywania obowiązków służbowych.

To symboliczne uczczenie ma miejsce po tragicznym wydarzeniu, które miało miejsce w poniedziałek, kiedy to dwaj funkcjonariusze policji zostali śmiertelnie postrzeleni przez Maksymiliana F. Właśnie dlatego we wtorek popołudniu, w całym kraju rozbrzmiewać będą syreny radiowozów.

Tego samego dnia, przed godziną 18, pojawiła się informacja o śmierci asp. szt. Daniela Łuczyńskiego. Funkcjonariusz miał 45 lat i prawie dwie dekady doświadczenia w służbie policyjnej. Kolejny komunikat dotyczył asp. sztab. Ireneusza Michalaka – 47-letniego policjanta z 26-letnim stażem. Obaj byli związani z komisariatem Wrocław Fabryczna.

Maksymilian F., który był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary sześciu miesięcy więzienia za oszustwa, został zatrzymany w piątek wieczorem. Gdy był przewożony do aresztu przez dwóch funkcjonariuszy, użył broni palnej i uciekł z radiowozu, raniąc obu policjantów w głowy. Został ponownie zatrzymany następnego dnia rano, zaś zranieni funkcjonariusze, niestety, zmarli w poniedziałek popołudniu.