Koncepcja bezpieczeństwa na drogach: akcja szczecińskiej policji przeciwko nietrzeźwym kierowcom

Koncepcja bezpieczeństwa na drogach: akcja szczecińskiej policji przeciwko nietrzeźwym kierowcom

Stróże prawa ze Szczecina nieustannie troszczą się o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta. Szczególne znaczenie przywiązują do utrzymania porządku i bezpieczeństwa na drogach. W ciągu ostatnich dni, dzięki ich interwencjom, z ruchu drogowego usunięto kierujących, którzy pomimo zakazów decydowali się na eksploatację pojazdów lub robili to będąc pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwi za kierownicą stwarzają ogromne ryzyko na drogach – zarówno dla siebie, jak i innych użytkowników. Dlatego policjanci z Szczecina podczas codziennych kontroli drogowych dokładnie sprawdzają stan trzeźwości kierujących.

Podczas jednej z interwencji w centrum miasta zatrzymano 29-letniego mężczyznę. Był on sprawcą niebezpiecznych manewrów drogowych, które obserwowano na trasie jego jazdy. Po badaniu okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu – miał niemal 1,5 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo, w samochodzie znaleziono narkotyki.

Inny incydent miał miejsce na Niebuszewie, gdzie przewodnik służbowego psa zatrzymał do kontroli kierowcę forda. Okazało się, że ten 29-letni mężczyzna łamał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po interwencji, nie mógł kontynuować jazdy.

Podobne wykroczenie popełnił 34-letni mieszkaniec Szczecina, który nie tylko prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, ale również bez ważnego ubezpieczenia i sprawnych świateł. Teraz mężczyzna będzie odpowiedzialny za złamanie prawa.

Zbliżają się Sylwester i Nowy Rok – czas wielu imprez. Warto przypomnieć, że policja nie ma i nie będzie tolerować nietrzeźwych kierowców oraz innych osób łamiących przepisy drogowe. Takie osoby będą natychmiast usuwane z ruchu drogowego.