Policja w Szczecinie ujawniła 240 naruszeń prędkości w ciągu jednego weekendu

Policja w Szczecinie ujawniła 240 naruszeń prędkości w ciągu jednego weekendu

Przez ostatni weekend, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzili szereg kontroli drogowych. Ich działania zaowocowały zatrzymaniem aż 240 kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości na drodze.

Wśród zatrzymanych kierowców, dwóch straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Dodatkowo, dwóch innych kierujących złamało sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Pierwszy z nich poruszał się pojazdem pomimo skonfiskowanych uprawnień, natomiast drugi prowadził auto bez posiadania prawa jazdy.

Zwracając szczególną uwagę na tych uczestników ruchu drogowego, którzy są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo, policjanci wykryli niemal 170 przypadków naruszeń zasady bezpieczeństwa pieszych. W związku z tym apelują do kierowców o większą rozwagę za kółkiem oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Przypominają, że pogoda bywa zmienna, zmrok zapada szybko, a opady deszczu mogą znacznie utrudniać widoczność. Wszyscy powinniśmy zachować ostrożność i pamiętać o noszeniu elementów odblaskowych – to ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa.