Potężna modernizacja boiska szkolnego po dwudziestu latach oczekiwania – Szczecińskie XVI Liceum Ogólnokształcące w nowym blasku

Potężna modernizacja boiska szkolnego po dwudziestu latach oczekiwania – Szczecińskie XVI Liceum Ogólnokształcące w nowym blasku

Wyczekiwana od dwóch dekad inwestycja w gruntowną przebudowę boiska szkolnego XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, w końcu ma szansę stać się rzeczywistością. Koniec nieskończonych oczekiwań jest już na horyzoncie, bowiem planowana modernizacja najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zyska wykonawcę poprzez przetarg.

Niebawem, na szczecińskich Pomorzanach, pojawi się całkowicie odnowiony obiekt rekreacyjno-sportowy. Zmieni oblicze tej części miasta i zapewni zarówno uczniom, jak i mieszkańcom możliwość korzystania z nowoczesnej infrastruktury sportowej.

Maciej Grenda, dyrektor XVI Liceum Ogólnokształcącego, prezentuje obszerną listę udogodnień. W ramach projektu planowane są: wielofunkcyjne boisko, bieżnia do skoku w dal, stoły do ping-ponga oraz siłownia – zarówno tradycyjna jak i typu „work out”. Dodatkowo powstanie boisko do siatkówki plażowej. Całość będzie uzupełniona o zielone tereny rekreacyjne, wyposażone w ławki, hamaki a nawet mini-amfiteatr. Wykonawca ma na zrealizowanie wszystkich prac 180 dni.

Nowo powstały kompleks sportowy zostanie wyposażony w pełne oświetlenie, co zapewni komfort użytkowania niezależnie od pory dnia. Docelowo obiekt ma służyć nie tylko społeczności szkolnej, ale również mieszkańcom Szczecina, szczególnie tych zamieszkujących dzielnicę Pomorzany.