Świąteczna inicjatywa policjantów: słodki upominek dla podopiecznych "Tęczowego Domku" w Szczecinie

Świąteczna inicjatywa policjantów: słodki upominek dla podopiecznych "Tęczowego Domku" w Szczecinie

Zarówno policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo, jak i mali mieszkańcy „Tęczowego Domku” w Szczecinie mieli naprawdę słodkie chwile. Mundurowi zdecydowali się na gest pełen empatii i troski – zebrali fundusze na zakup słodyczy dla dzieci z placówki. Dzieciaki były zachwycone, a wspólne bawienie się przy choince czy układanie klocków sprawiło, że dzień ten był naprawdę wyjątkowy.

„Tęczowy Domek” w Szczecinie to miejsce, gdzie trafiają najmłodsi, którzy muszą być czasowo oddzieleni od swoich rodziców lub opiekunów prawnych. Powody są różne, ale często chodzi o to, że rodzice nie są w stanie zapewnić odpowiednich warunków do życia lub opieki. Przybycie do tej placówki jest dla nich zawsze wielkim wyzwaniem, ponieważ muszą zmierzyć się z nowym, obcym środowiskiem.

Dlatego też działania policjantów z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo miały na celu przede wszystkim umilić pobyt maluchom w „Tęczowym Domku”. Zakupili dla nich słodkości, które z radością wręczyli dzieciom. Było to dla nich prawdziwe, niezapomniane przeżycie.

Ni Unfortunately, często zdarza się, że dzieci kojarzą mundury policyjne z trudnymi momentami swojego życia – takimi jak interwencje zakończone odebraniem ich z domu. Dlatego też wspólna zabawa i pozytywne doświadczenia z policjantami pomagają zmienić ten obraz. Dzieci mogą zrozumieć, że policjant to osoba, która jest po to, aby pomagać w różnych sytuacjach i do której mogą się zgłosić, gdy czują zagrożenie.

Wszystkim maluchom z „Tęczowego Domku” oraz pracownikom tej placówki życzymy spokojnych i szczęśliwych dni, dużo zdrowia oraz magicznych chwil podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.