Intensywne działania strażaków w Zachodniopomorskiem wobec ponad 400 interwencji spowodowanych silnym wiatrem

Intensywne działania strażaków w Zachodniopomorskiem wobec ponad 400 interwencji spowodowanych silnym wiatrem

Mł. bryg. Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP, poinformował w piątek, że zachodniopomorscy strażacy byli zmuszeni do interwencji ponad 400 razy w związku z silnym wiatrem. Zdarzenia te obejmowały uszkodzenie kilku samochodów przez przewracające się drzewa i przerwy w dostawie energii elektrycznej na obszarze powiatu goleniowskiego. Na szczęście, nie odnotowano żadnych przypadków osób poszkodowanych.

Kubiak dodał, że najwięcej interwencji straży pożarnej miało miejsce w Gryfinie, Goleniowie, Stargardzie oraz Szczecinie.

W powiecie szczecineckim doszło do niebezpiecznej sytuacji, gdy drzewo przewróciło się na karetkę transportującą pacjenta. Mimo tego incydentu nikt nie odniósł obrażeń, a opiekę nad pacjentem przejęła inna ekipa ratownictwa medycznego. W powiecie sławieńskim natomiast, w miejscowości Chudaczewo, silny wiatr zerwał dach budynku gospodarczego.

Kolejne zdarzenia dotyczyły Szczecina. Na ulicy Ku Słońcu drzewo runęło na linię trakcyjną. Inne drzewa spadły na samochody na ulicach Zamojskiego, Szafera i Grota Roweckiego.

Ostatnie zgłoszenie, jakie przekazał Kubiak, dotyczyło powiatu kamieńskiego, gdzie podmuchy wiatru zepchnęły tira do rowu.

Wśród zgłoszeń, które otrzymywali strażacy, wiele dotyczyło drzew, które blokowały drogi. Przykładowo droga z Pilchowa do Szczecina była zablokowana w obu kierunkach.

Problemy z dostawą prądu dotknęły mieszkańców powiatu goleniowskiego, którzy zgłaszali przerwy w jego dostawie.