Utrudnienia w komunikacji miejskiej w Szczecinie spowodowane protestem przewoźników drogowych

Utrudnienia w komunikacji miejskiej w Szczecinie spowodowane protestem przewoźników drogowych

Przyszły piątek, 22 bieżącego miesiąca, może przynieść mieszkańcom Szczecina wiele kłopotów związanych z poruszaniem się po mieście. Właśnie w ten dzień planowany jest protest przewoźników drogowych, który może wpłynąć na płynność ruchu oraz regularność kursowania komunikacji miejskiej. Planowane jest, że akcja protestacyjna będzie trwała od godziny 12:00 do 16:00.

Protestujący planują przemierzyć liczne ulice Szczecina, zarówno te najbardziej ruchliwe, jak i mniej uczęszczane. Marsz rozpocznie się na ulicy Wolframowej przy SSE Dunikowo. Następnie kolumna pojazdów ruszy autostradą A6 w kierunku Szczecina Dąbie, a potem do Szczecina Kijewo. Dalej trasa prowadzić będzie przez ulice Zwierzyniecką, Strugę, Hangarową, Gdańską, Trasę Zamkową i Matejkę.

Protestujący przewóźnicy przejadą również aleją Malczewskiego, Rayskiego, plac Grunwaldzki i aleję Piłsudskiego. Trasa marszu przewiduje też przejazd przez plac Żołnierza Polskiego oraz ulicę Jana z Kolna, gdzie kolumna ma zostać na chwilę zatrzymana. Następnie delegacja protestujących przemieści się w kierunku ulic Admiralskiej i Wawelskiej, docierając ostatecznie na Wały Chrobrego.