Weekend pełen spacerów z ŚRODKIEM po Szczecińskim śródmieściu

Weekend pełen spacerów z ŚRODKIEM po Szczecińskim śródmieściu

Zapraszamy tych, którzy pragną aktywnie spędzić weekend, do wzięcia udziału w dwóch spacerach organizowanych przez ŚRODEK – Śródmiejski Punkt Sąsiedzki w Szczecinie. Kinga Rabińska, reprezentująca Stowarzyszenie Oswajanie miasta, zapewnia, że udział w tych wydarzeniach jest kompletnie bezpłatny.

Pierwsze z nich odbywa się w sobotę. Zaplanowany jako Otwarty Fotospacer po Śródmieściu, jest współorganizowany z Fundacją Thebestofszczecin i dedykowany wszystkim miłośnikom fotografii, niezależnie od ich doświadczenia. To unikalna okazja do wykonania zdjęć naszego miasta oraz wymiany doświadczeń z innymi pasjonatami fotografii – mówi Rabińska. Dodatkowym atutem jest fakt, że część zdjęć wykonanych podczas spotkania znajdzie swoje miejsce na wystawie fotograficznej już na początku 2024 roku.

Start spaceru planowany jest na godzinę 12:00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1). W planach uczestników czeka mnóstwo atrakcji, m.in. otrzymają oni mapy z zaznaczonymi punktami, które mają odwiedzić i sfotografować. Ewa Cudnik, prezes Fundacji Thebestofszczecin, poprowadzi krótkie szkolenie na temat jak robić dobre i ciekawe zdjęcia.

Niedzielny spacer skierowany jest do osób zainteresowanych historią i architekturą osiedla Turzyn. Na trasie towarzyszyć będzie nam architektka Oksana Zadybchuk, która opowie o niepowtarzalnym charakterze i historii tego miejsca. Marcin Chruśliński, także z Oswajania miasta, dodaje, że będzie to okazja do dyskusji na temat zmian i rozwoju miejskiej przestrzeni.

Niedzielne spotkanie rozpoczyna się o godzinie 11:00 spod VI Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Jagiellońskiej 41. Podczas spaceru zamierzamy skupić się na różnorodności stylów architektonicznych obecnych na osiedlu, a także przejść od części przemysłowej do zachowanych historycznych kamienic – mówi Chruśliński. Będzie to również okazja do refleksji nad tym, jak architektura wpływa na codzienne życie mieszkańców.