Z Goleniowa bezpośrednim lotem do Graz i Linz – nowe połączenia z Austrią

Z Goleniowa bezpośrednim lotem do Graz i Linz – nowe połączenia z Austrią

Lotnisko Szczecin-Goleniów otwiera nowe trasy lotnicze do Austriackich miast: Graz i Linz. Wstępne plany sugerują, że pierwszy samolot w tę trasę wystartuje 13 maja 2024 roku.

Inicjatywa nawiązania takich połączeń powstała dzięki proaktywnemu działaniu strony austriackiej. Przewidziane są czarterowe loty, które będzie obsługiwał przewoźnik Avanti Air. Loty mają odbywać się raz w tygodniu. Początek trasy rozpocznie się o godzinie 9 w Graz, a samolot ma dotrzeć do Goleniowa o 10.40. Następnie planowany jest lot do Linzu z lądowaniem o godz. 13.05. Po jednogodzinnym postoju, samolot wyruszy z powrotem do Goleniowa. Plan lotu przewiduje też połączenie ze Szczecinem do Grazu o godz. 16.30, z przewidywanym lądowaniem o 18:10.

– Radość towarzyszy nam podczas uruchamiania kolejnych tras, co zdecydowanie wpłynie na rozwój naszego portu lotniczego. Dodatkowo cieszy nas to, że Austriacy dostrzegli turystyczny potencjał Pomorza Zachodniego. Nie jesteśmy gorsi od kurortów w innych krajach. Dysponujemy nowoczesną bazą hotelową i bogatą ofertą dla osób ceniących aktywne formy wypoczynku – komentuje Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Polskie wybrzeże Bałtyku z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. W tym roku turyści z Czech i Niemiec, którzy do tej pory preferowali Chorwackie wybrzeże Adriatyku, zachwycali się naszym Bałtykiem.

Austriacy również docenili piękno naszych plaż oraz urokliwe krajobrazy. Dwa biura podróży z Austrii już teraz wprowadziły do swojej oferty wakacje na zachodniopomorskim wybrzeżu. Nowe połączenia lotnicze mają za zadanie przyciągnąć jeszcze większą liczbę turystów i zwiększyć zainteresowanie Pomorzem Zachodnim jako atrakcyjnym miejscem na spędzenie wakacji. Zgodnie z harmonogramem, loty będą realizowane od 13 maja do 14 października 2024 roku.