Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wprowadza linię telefoniczną i czat zaufania dla młodych ludzi

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wprowadza linię telefoniczną i czat zaufania dla młodych ludzi

Organizacja Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (TPD), dedykująca swoją działalność wsparciu młodzieży, zapoczątkowała w 2022 roku działanie infolinii oraz czatu zaufania ogólnopolskiego. Inicjatywa ta spotkała się z pozytywnym odbiorem, co potwierdzają statystyki – przeprowadzono bowiem około 15 tysięcy rozmów poprzez czat oraz 3 tysiące rozmów telefonicznych. Co więcej, dzięki telefonowi zaufania udało się ostatnio zapobiec tragicznym wydarzeniom w Szczecinie.

Zgodnie z deklaracją TPD, ich psychologowie i psychoterapeuci są gotowi do natychmiastowego udzielania pomocy młodzieży, korzystając z bezpłatnej infolinii (800 119 119) oraz czatu zaufania dostępnego na stronie internetowej. Rozwiązania te zostały stworzone specjalnie dla młodych osób przeżywających różnego rodzaju kryzysy emocjonalne oraz sytuacje trudne. TPD zapewnia bezpieczną przestrzeń, gdzie każdy poszukujący wsparcia znajdzie zrozumienie i profesjonalną pomoc udzieloną przez wykwalifikowanych specjalistów.

Poprzez infolinię przeprowadzono prawie 500 interwencji. Ostatnimi czasy, dzięki telefonowi zaufania, udało się zapobiec dramatycznym wydarzeniom w Szczecinie. Nikola Ławicka z Zachodniopomorskiego Towarzystwo Przyjaciół Dzieci podkreśla, że jednym z takich przypadków była sytuacja, w której natychmiastowa interwencja doświadczonych psychologów uratowała życie dziewczynki, która w stanie desperacji skontaktowała się z infolinią. W ciągu ostatnich dwóch lat przeprowadzono około 450 tego typu działań, a 250 z nich miało decydujące znaczenie dla ratowania życia młodych osób.

Infolinia i czat zaufania są dostępne każdego dnia od godziny 14:00 do 22:00. Przedstawiciele TPD zapewniają, że bez względu na rodzaj problemów – szkolnych, relacyjnych czy emocjonalnych – ich psychologowie są gotowi do udzielenia potrzebnego wsparcia i zrozumienia. Misją organizacji jest pomoc w trudnych chwilach oraz budowanie perspektywy lepszego jutra dla młodzieży.