8. Bal Charytatywny na rzecz Weteranów zorganizowany w Hanza Tower, Szczecin

8. Bal Charytatywny na rzecz Weteranów zorganizowany w Hanza Tower, Szczecin

Szczecińska wieża Hanza Tower stała się miejscem wydarzenia dobroczynnego 10 lutego, kiedy to odbył się 8. Karnawałowy Bal Charytatywny. Organizatorem tego ważnego wydarzenia było Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, które działało wspólnie z 12. Brygadą Zmechanizowaną. Zebrane środki, głównym celem imprezy, przeznaczone są na rehabilitację weteranów, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu podczas służby.

Generał brygady Dariusz Czekaj, dowódca 12. Brygady Zmechanizowanej, podkreśla, że nie zapominamy o tych, którzy płacą wysoką cenę za służbę swojemu krajowi. Rehabilitacja i wsparcie psychologiczne są niezbędne dla wielu weteranów, a równie ważne jest utrzymywanie relacji z kolegami z wojska oraz rówieśnikami zmieniającymi swoje życie w wyniku odniesionych ran.

Major Angelika Szymańska, psycholog 12. Brygady Zmechanizowanej, zwraca uwagę na to, że regularne turnusy rehabilitacyjne dla weteranów i ich rodzin, a także dla rodziców zmarłych żołnierzy, są istotną częścią działalności Stowarzyszenia. Stowarzyszenie działa od 2008 roku na rzecz żołnierzy, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu podczas służby poza granicami kraju, podkreśla prezes Stowarzyszenia Tomasz Kloc. Bez wsparcia najbliższych, żołnierze mogą nigdy nie powrócić do normalnego życia.

Z roku na rok, Bal cieszy się rosnącym zainteresowaniem różnych grup społecznych, w tym przedstawicieli nauki, biznesu, kultury, sportu oraz władz rządowych i samorządowych. Wszyscy oni pragną wesprzeć żołnierzy, których rany utrudniają normalne funkcjonowanie na co dzień.

Według relacji kapitana Ireny Paczek-Krawczak, głównymi punktami programu Balu były licytacje i aukcje różnorodnych przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Wśród nich znalazły się między innymi szkolenie z żołnierzami Błękitnej Brygady, bursztynowe spinki do mankietów od Ministra Obrony Narodowej czy wycieczka do Gruzji. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie jednodniowe w 12. Brygadzie Zmechanizowanej, obejmujące strzelanie z różnego rodzaju broni oraz naukę prowadzenia KTO ROSOMAK.

Łączna kwota zebrana podczas Balu zostanie ogłoszona po podliczeniu środków uzyskanych nie tylko z licytacji i loterii, ale także dzięki wsparciu sponsorów oraz biletów wstępu na bal. Według organizatorów, zebrano wystarczająco dużo, aby Stowarzyszenie mogło zorganizować letni turnus terapeutyczny dla poszkodowanych weteranów. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania za wsparcie naszej inicjatywy.