Impresyjna suma 109 tys. zł zebrana podczas Zachodniopomorskiej Stójki dla małej Hani w Stargardzie

Impresyjna suma 109 tys. zł zebrana podczas Zachodniopomorskiej Stójki dla małej Hani w Stargardzie

Niezwykle udanym okazało się sobotnie wydarzenie charytatywne zatytułowane „Zachodniopomorska Stójka dla Hani”, które odbyło się w Stargardzie. Jego celem było zebranie funduszy na leczenie 14-miesięcznej Haneczki Dyby – uroczej dziewczynki z tego miasta. Mieszkańcy zachodniopomorskiego regionu pokazali swoje wielkie serca, przekazując na ten cel kwotę bliską 109 tysięcy złotych.

Imponująca suma, która zostanie przekazana na ratowanie zdrowia i życia małej stargardzianki w najbliższym tygodniu, zrobiła ogromne wrażenie na organizatorach festynu. Jak mówi Michał Łozowski, założyciel grupy „Stoją Stargard” i pomysłodawca tej akcji charytatywnej, jest to największa suma, jaką dotąd udało się uzbierać podczas happeningów tego typu w całym regionie. Wyraził on także wdzięczność wszystkim zaangażowanym w pracę nad eventem oraz za poświęcony czas, podkreślając, że lista osób przyczyniających się do tego sukcesu jest ogromna.

17 lutego na parkingu nieistniejącego już sklepu Tesco przy ul. Szczecińskiej w Stargardzie odbyło się to wielkie wydarzenie. Współczesna Hania, która jest zaledwie 14-miesięcznym dzieckiem, musi zmagać się z nowotworem oczu, a koszt leczenia szacowany jest na 1,7 mln zł. Sobotnia akcja charytatywna przyciągnęła tłumy ludzi. Na miejscu pojawiły się ciężarówki, samochody osobowe, maszyny rolnicze oraz pojazdy strażackie. Na terenie wydarzenia stanęły również stoiska z przysmakami, takimi jak domowe wypieki, słodkości czy kiełbaski z grilla.

W całym tym zamieszaniu swoje miejsce znalazły również klasyczne samochody, prezentowane przez grupę „Klasyczny Stargard” i „Szczecińskie Am’cary”. Za drobne datki do puszek można było przejechać się tymi oldtimerami, a także ciężarówkami i maluchem 126 p. Podczas licytacji wolontariusze oferowali różnego rodzaju vouchery, a nawet worki z ziemniakami czy 15-litrowy pojemnik z keczupem. Całe wydarzenie trwało kilka godzin.