Przedszkole Publiczne nr 77 pozostanie w Domu Kultury „Skolwin” z powodu remontu przewidzianego miejsca docelowego

Przedszkole Publiczne nr 77 pozostanie w Domu Kultury „Skolwin” z powodu remontu przewidzianego miejsca docelowego

Filia Przedszkola Publicznego nr 77 utrzyma swoje tymczasowe miejsce w budynku Domu Kultury „Skolwin” przez co najmniej kolejny rok. Podczas tego czasu, planowany jest „porządny remont” budynku Szkoły Podstawowej nr 44, do której lokalizacji urzędnicy miasta pragną przenieść tę instytucję. W rezultacie remont Domu Kultury „Skolwin”, musi zostać odroczony.

Wstępnie, radni miejscy zdecydowali, że przedszkole zostanie przeniesione do budynku szkoły podstawowej położonego przy ulicy Karpackiej. Decyzja ta jednak spotkała się z niezadowoleniem rodziców uczniów, którzy wyrazili swoje obawy dotyczące niedostatecznej infrastruktury dla młodszych dzieci oraz niekorzystnej lokalizacji – daleko od najbliższego przystanku autobusowego i na wzniesieniu.

Lidia Rogaś, zastępczyni prezydenta miasta Szczecin, podczas ostatniego spotkania Komisji Edukacji Rady Miasta Szczecin, poinformowała, że plany początkowo były już ustalone. Miał być przeprowadzony niewielki remont dostosowujący istniejącą infrastrukturę do potrzeb przedszkola, jednak w reakcji na obawy rodziców, zdecydowano o gruntownej przebudowie części szkoły.

Odrestaurowane pomieszczenia szkolne będą miały osobne wejście i szatnie. Zastępczyni prezydenta miasta podkreśliła, że jest to rozwiązanie optymalne. Dodatkowo stwierdziła, że taki plan powinien zadowolić rodziców.

Planowane przeniesienie Przedszkola Publicznego nr 77 do nowo wyremontowanej lokalizacji ma nastąpić we wrześniu 2025 roku. Radni miejscy zgodzili się z tą decyzją.