Po długim oczekiwaniu, firma TDL Instal podejmie się naprawy fasady pływalni Floating Areny

Po długim oczekiwaniu, firma TDL Instal podejmie się naprawy fasady pływalni Floating Areny

Decyzja zapadła w końcu – to warszawska firma TDL Instal Sp. z o.o. zajmie się remontem szklanych elementów fasady pływalni Floating Areny, które uległy uszkodzeniu podczas wichury. Firma ma na realizację zadania 10 miesięcy od momentu podpisania kontraktu i za swoje usługi otrzyma wynagrodzenie w wysokości 4,3 mln zł.

Wybór wykonawcy nastąpił po trzecim przetargu. Propozycje dwóch firm były już znane na koniec listopada poprzedniego roku, ale proces wyboru oferty trwał dłużej niż oczekiwano. Konieczne było zabezpieczenie dodatkowych funduszy, ponieważ pierwotny budżet miasta na ten cel wynosił 1,7 mln zł, co stanowiło brak ponad 2,5 mln zł w porównaniu do finalnej oferty TDL Instal. Druga oferta, składana przez spółkę Stefania Kempski i Wspólnicy, była znacznie wyższa i wynosiła 6,4 mln zł.

Przedtem zorganizowano dwa przetargi, które jednak zostały unieważnione. Firma LT Glass, która uczestniczyła w nich, wnioskowała o jeszcze wyższe stawki – 7 mln zł i 7,3 mln zł.

Fasada pływalni została uszkodzona przez wichurę w grudniu 2021 roku. Na miejscu przeprowadzono tymczasowe zabezpieczenie, które umożliwiło dalsze korzystanie z obiektu, choć nie w pełnym zakresie. Teraz przyszedł czas na trwałą naprawę.

„Zakres prac obejmuje między innymi remont stalowej podkonstrukcji wsporczej fasady z dyli szklanych, roboty rozbiórkowe obróbek i tymczasowego zabezpieczenia fasady przed wysuwaniem się dyli z profili aluminiowych, remont połączeń fasady z dyli szklanych ze stalową podkonstrukcją oraz remont fasady, w tym uzupełnienie i wymianę uszkodzonych dyli szklanych” – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Wiatr w 2021 roku spowodował również szkody w sąsiednim basenie Szczecińskiego Domu Sportu. Podjęto decyzję o rozebraniu całego kompleksu, włącznie z halą sportową. Nowe obiekty mają być gotowe do użycia w połowie 2026 roku. Budową o wartości 108 mln zł zajmuje się firma Budimex.