Tramwajowa linia numer 8 wraca do codziennego kursowania, a na linii 10 nastąpi zmiana rozkładu jazdy

Tramwajowa linia numer 8 wraca do codziennego kursowania, a na linii 10 nastąpi zmiana rozkładu jazdy

Aktualizacje w schemacie kursowania szczecińskich tramwajów zaczynają obowiązywać od dnia dzisiejszego. Od poniedziałku 19 lutego, pasażerowie mogą skorzystać z tramwaju na linii numer 8 przez cały dzień – od wczesnych godzin porannych aż do późnego wieczora. Wznowienie pełnej częstotliwości kursów na tej linii to ważne zmiany dla mieszkańców Szczecina. Dodatkowo, zmieni się także czas kursowania tramwajów linii numer 10.

Wojciech Jachim, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie, wyjaśnia, że obecny rozkład jazdy linii 8 obejmuje tylko dni robocze podczas największego ruchu, natomiast linia 10 działa przez cały tydzień – od rana do wieczora. Po wprowadzeniu zmian od 19 lutego, linia 8 będzie obsługiwana cały tydzień od poranka do wieczora, podczas gdy na linii 10 tramwaje będą jeździć od rana do wieczora tylko w dni robocze. Co więcej, w soboty tramwaj pojawi się tam między godzinami 9:00 a 17:30, a w niedziele i święta – od 10:00 do 17:30.

Jachim dodatkowo zaznacza, że przewidywane są drobne modyfikacje w godzinach odjazdów na liniach numer 6 i 7, które dotyczą dni roboczych oraz sobót. Powstanie możliwości częstszego kursowania tramwajów jest wynikiem systematycznego zwiększania liczby motorniczych. Wcześniej, ze względu na obostrzenia sanitarne, nie było możliwości przeprowadzania szkoleń dla nowych motorniczych. Przed wybuchem pandemii, spółka Tramwaje Szczecińskie organizowała średnio dwa kursy szkoleniowe rocznie, obecnie liczba ta wzrosła do czterech.

Wojciech Jachim zwraca uwagę na duże zainteresowanie osobami chętnymi do uzyskania uprawnień motorniczego. „Aplikuje po kilkadziesiąt osób. Na kursie, który rozpoczął się w październiku ubiegłego roku, uczestniczyło 12 osób,” informuje. Dodaje również, że kolejny kurs, który rozpoczął się w styczniu tego roku, przyciągnął 14 uczestników. Tramwaje Szczecińskie planują zorganizować następne rekrutacje na motorniczych w kwietniu, po wakacjach, a także pod koniec roku.