20-letni mężczyzna zatrzymany w Szczecinie za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu i kradzież jednośladu

20-letni mężczyzna zatrzymany w Szczecinie za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu i kradzież jednośladu

Służący w Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie przewodnik psa służbowego, współpracując ze swoim wiernym czworonożnym towarzyszem o imieniu Karzeł, dokonał zatrzymania niepełnoletniego mężczyzny w wieku 20 lat. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Pogodno, gdzie młodzieniec poruszał się na rowerze będąc pod wpływem alkoholu. Co więcej, okazało się, że używany przez niego jednoślad był wcześniej skradziony.

Nocna służba była w pełnym toku, kiedy przewodnik psa służbowego dostrzegł młodego mężczyznę na rowerze, który wyraźnie miał problemy z utrzymaniem równowagi. Jego niepewna jazda sugerowała nadmiar alkoholu we krwi. Mimo wezwania do zatrzymania ze strony policjanta, 20-latek postanowił podjąć próbę ucieczki.

Funkcjonariusz ostrzegł młodzieńca, że do pościgu za nim może dołączyć pies służbowy. Jednakże, 20-latek nie wykazał żadnej reakcji na ostrzeżenie i kontynuował swą ucieczkę, manewrując między blokami mieszkalnymi. Po chwili psień Karzeł zdołał dopaść uciekiniera, co nie należało do przyjemnych doświadczeń dla młodzieńca.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 20-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego był pod wpływem alkoholu. Wynik badania wskazywał na obecność ponad jednego promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Badanie roweru, którym poruszał się 20-latek, wykazało z kolei, że pojazd ten był skradziony.

Zatrzymany mężczyzna zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za popełnione przez siebie przestępstwa. Będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swoich działań.