Marek Rudnicki spotka się z czytelnikami w szczecińskiej księgarnio-kawiarni Między Wierszami

Marek Rudnicki spotka się z czytelnikami w szczecińskiej księgarnio-kawiarni Między Wierszami

7 marca, punktualnie o 18:00, szczecińska księgarnia-kawiarnia „Między Wierszami” zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Rudnickim. Wydarzenie to odbędzie się pod hasłem „To nie sama historia jest nudna, ale sposób, w jaki się o niej opowiada”.

Głównym tematem dyskusji będzie druga odsłona sagi „Vakho”, nosząca podtytuł „Czerwone wrota”. Jeśli tylko pojawią się odpowiednie pytania, twórca uchyli rąbka tajemnicy dotyczącej treści trzeciej części serii, której roboczy tytuł brzmi „Vakho. Ucieczka do piekła”.

Saga Rudnickiego krąży wokół polskich Kresów, które są coraz mniej obecne w pamięci najmłodszych pokoleń. Przedstawia dramatyczne zmagania bohaterów o przetrwanie i tragiczne losy tych, których życie skrzyżowało się z dominacją nowych reżimów rosyjskich. Jednakże, nie jest to typowe, nudne studium historyczne – to jedynie tło dla opowieści. W opinii recenzentów, ta jest napisana żywym językiem i oferuje fabułę pełną dynamicznych zmian, które od pierwszej do ostatniej strony utrzymują czytelnika w napięciu.